Walka Siatkarzy o Awans do Mistrzostw Polski

Osiem drużyn UKS OPP Powiat Kołobrzeski zdobyło medale w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Plażowej. Złoci medaliści uzyskali automatyczny awans do finałów Mistrzostw Polski, pozostali srebrni i brązowi medaliści muszą walczyć w półfinałach Mistrzostw Polski.

 

W dniach 5-6 lipca 2021 roku na kołobrzeskiej plaży odbyły się pierwsze półfinały w kategorii młodzik, w których o 16 wolnych miejsc do finałów Mistrzostw Polski walczyły 32 drużyny. Wśród walczących byli także nasi brązowi i srebrni medaliści z Kołobrzegu, awans uzyskała nasza jedna para Przemysław Adasiak i Szymon Wojtowicz. Kolejny półfinał w kategorii kadet odbędzie się w Warszawie w dniach 12-14 lipca 2021 roku, na który jadą nasi brązowi medaliści Mistrzostw Województwa Kamil Świątkowski i Franciszek Dubois–Placak.

Kolejne nasze dwie drużyny tym razem Juniorów Kacper Lange/Kamil Świątkowski oraz Franciszek Dubois–Placak/Beniamin Dubois–Placak walczyć będą o awans we Wrocławiu w dniach 16-18 lipca 2021 roku. Bezpośredni awans do Mistrzostw Polski uzyskali nasi złoci medaliści:

  • w kategorii młodzik Szymon Kobyliński/Oliwier Pawlicki,
  • w kategorii Kadet i junior (nasze nadzieje na medal) Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa

Finały młodzików odbędą się w dniach 22-23 lipca 2021 roku w Sulejowie. Dużym wyróżnieniem dla klubu po mistrzostwach województwa było także powołanie do szerokiej kadry Polski U15 naszego zawodnika Oliwiera Pawlickiego.

 

Źródło.: Powiat Białogardzki

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments