W mieszkaniu, gdzie przebywała zaginiona policjanci znaleźli blisko 250 gramów narkotyków

Dzielnicowi jako policjanci „pierwszego kontaktu” cieszą się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. To właśnie ich, jako pierwszych obywatele informują o zagrożeniach. Tak było i tym razem. Na początku tygodnia funkcjonariusze zweryfikowali sygnał o prawdopodobnym miejscu pobytu zaginionej 15 latki z powiat gryfickiego. Oprócz zaginionej nastolatki znaleźli tam blisko 250 gramów narkotyków. W tej sprawie zatrzymany został 32- latek.


Kołobrzescy dzielnicowi na podstawie informacji od mieszkańców, pojechali do jednego z mieszkań znajdujących się na terenie miasta aby sprawdzić, czy nie przebywa tam zaginiona 15 – latka.
W wynajętym mieszkaniu zastali zaginioną nastolatkę i 32- letniego mężczyznę. W trakcie interwencji policjanci przy mieszkańcu powiatu gryfickiego znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu. Z uwagi na podejrzenie, iż w mieszkaniu, w którym przebywał 32 latek mogą znajdować się zabronione prawem substancje na miejsce został wysłany przewodnik z psem służbowym.
Czworonożny funkcjonariusz – wyspecjalizowany do poszukiwania narkotyków szybko znalazł kolejne zakazane substancje.
Łącznie w mieszkaniu, które zajmował 32- latek policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 226 gramów marihuany oraz 0,42 grama mefedronu.
Mężczyzna został zatrzymany a zaginiona 15- latka trafiła do opiekunów prawnych. Po przeprowadzonych czynnościach mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Decyzją sądu, 32- latek został tymczasowo aresztowany i najbliższe tygodnie spędzi za kratkami.
Do tej sprawy kołobrzescy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby. Mieszkańcy powiatu gryfickiego zatrzymani zostali w związku z zabezpieczonymi zabronionymi substancjami znalezionymi w wynajmowanym przez 32- latka mieszkaniu.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments