VIII Festiwal opery i operetki “Muzyka dla operetki”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na VIII Festiwal Opery i Operetki “Muzyka dla wszystkich”. Miejsce: scena plenerowa RCK, ul. Solna 1. Godz. 20:00. Wstęp wolny.

  • 6.07 (sobota) – opera “Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki
  • 7.07 (niedziela) – koncert galowy “Niech żyje bal”. W programie arie i duety z operetek oraz światowe przeboje i polskie piosenki z lat 20.

W roku moniuszkowskim artyści łódzkich scen muzycznych, zasileni przez najlepszych polskich śpiewaków operowych i operetkowych, wykonają na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta operę “Straszny Dwór”.

 

Tak upłynie pierwszy festiwalowy wieczór. Drugiego zaś do oklaskiwanych wcześniej śpiewaków dołączą wokaliści specjalizujący się m.in. w muzyce musicalowej, by wystąpić w Koncercie Galowym zatytułowanym “Niech żyje bal”, w którym nie zabraknie również najpiękniejszych arii i duetów z operetek oraz światowych przebojów i polskich piosenek z lat 20-tych. Muzycznie całość okraszą pięknym brzmieniem chór i orkiestra – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Piotra Wujtewicza, choreograficznie – balet – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi. W gronie solistów wystąpią śpiewacy Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Narodowej w Warszawie, Opery Bydgoskiej i Teatru Muzycznego w Łodzi, znani już w Kołobrzegu Dorota Wójcik, Aleksandra Nowina-Chacińska, Dominika Kobalczyk, Mirosław Niewiadomski, Łukasz Załęski, Dawid Kwieciński, Remigiusz Łukomski, Andrzej Kostrzewski, Ziemowit Wojtczak, Jerzy Wolniak. Po raz pierwszy festiwalowa publiczność będzie mogła oklaskiwać Olgę Maroszek, Monikę Kupryciuk, absolwentkę Akademii Muzycznej w Łodzi i Roberta Ulatowskiego. Koncert galowy poprowadzi inicjator, scenarzysta i siła napędowa całego przedsięwzięcia, ulubieniec publiczności, dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej – Jerzy Wolniak, reżyseria: Michał Kruk, scenografia i kostiumy: Marian Jagodziński, choreografia Adam Grabarczyk, opracowanie muzyczne, dyrygent Piotr Wujtewicz.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments