V Regaty Admirals Cup za nami [FOTO]

Silny wiatr, wzburzone wody i strugi deszczu nie straszne były młodym żeglarzom, którzy już po raz 5 przyjechali do Dźwirzyna na tradycyjne regaty Admirals Cup. ich organizatorem jest UKŻ Błękitni Grzybowo oraz Gmina Kołobrzeg. Impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem i międzynarodową rangą.

Nie zabrakło uczestników z partnerskiej gminy Silute na Litwie, skąd co roku przyjeżdża do nas grupa adeptów sztuki żeglarskiej. Towarzyszył jej sam mer Vytautas Laurinaitis, przedstawiciele litewskiego samorządu oraz stary wilk morski Andrius Varnas. Pasja do żeglarstwa łączy nas również z niemieckimi klubami żeglarskimi. Miasto Barth reprezentował burmistrz Friedrich-Carl Hellwig oraz Andi Wallis. W sobotni poranek uroczystego otwarcia regat dokonał komandor UKŻ Błękitni Mariusz Górnisiewicz z wicekomandorem Tomaszem Szukalskim, zastępcą wójta Jerzym Wolskim w towarzystwie członka Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego Janusza Gromka. Flagi państwowe wciągnięto na maszt i po krótkiej odprawie żeglarze ruszyli do biegów. Sędziował tradycyjnie Konrad Szymczak. Mimo trudnych warunków, wszystkie konkurencje udało się bezpiecznie przeprowadzić. Tu słowa podziękowania należą się ochotniczym strażakom z Gminy Kołobrzeg oraz Gościna, którzy czuwali nad bezpieczeństwem na wodzie oraz wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy. Przy silnym , do 6 stopni Beaufortha rozegrane zostały aż 4 zaplanowane wyścigi na wodzie . Żeglarze mieli do pokonania trasę w kształcie trapezu , a także przeciwne fale , wiatr i przeciwników. W tym samym czasie na basenie przystani jachtowej w Dźwirzynie do rywalizacji przystąpili najmłodsi żeglarze, w wieku od 3 lat,  Klasy OPTIMIST grupy „C”. Po sygnale sędziego startowego żeglowali po uproszczonej trasie w kształcie trójkąta.  Emocji na wodzie było dużo , a na lądzie kibicujący obserwatorzy też mocno dopingowali swoich zawodników. Pogoda pokrzyżowała jednak niedzielne plany regatowe. Tego dnia podsumowano wyniki i wręczono nagrody. Jak mówili uczestnicy – Admirals Cup to jedna z ich ulubionych przygód pod żaglami. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok!

W klasie Laser Standard , 1 miejsce zajął  Marcel Głuchowski  UKŻ Błękitni Grzybowo

W klasie Laser Radial ,3 miejsce zajął Mateusz Szymczak UKŻ Błękitni Grzybowo

W klasie Laser 4,7 , 5 miejsce zajął Wojciech Juszczak UKŻ Błękitni Grzybowo

A w  podgrupie dziewcząt  2 miejsce zajęła Małgorzata Górnisiewicz UKŻ Błękitni Grzybowo

W Klasie OPTIMIST grupa chłopców powyżej lat 11

1 miejsce zajął   Filip Harasimowicz- Krysztofiak

3 miejsce zajął Andrzej Grochal

W klasie OPTIMIST grupa Dziewcząt do lat 10 ,  1 miejsce zajęła Maja Harasimowicz- Krysztofiak

W Klasie OPTIMIST grupa „C”, Grupa chłopców powyżej lat 10

1 miejsce zajął Bogdan Nieszwiec

Grupa chłopców do lat 9 ,  1 miejsce zajął Miłosz Prewencki

W grupie dziewcząt do lat 9

1 miejsce zajęła Zofia Iwanicka

3 miejsce zajęła Maja Staszkowska

 

V jubileuszowe regaty Admirals Cup
Puchar Admirals Cup ponownie zdobyty. Choć w ciężkich warunkach pogodowych to młodzież pokazała wspaniałe umiejętności żeglarskie

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments