Usterka techniczna w autokarze, który miał zawieźć dzieci w góry

W związku z wyjazdami na ferie, zwłaszcza dzieci i młodzieży, Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu informuje o możliwości dokonania na wniosek organizatorów wycieczki, rodziców lub opiekunów kontroli trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego autokarów. W miniony weekend taka kontrola pozwoliła ujawnić nieprawidłowości.

 

W miniony weekend taka kontrola przeprowadzona została w Ustroniu Morskim, gdzie z miejsca zbiórki grupa dzieci wyjeżdżała na zimowisko w góry. Tam mundurowi poddali badaniu zarówno kierowcę jak i obsługiwany przez niego autokar. Trzeźwość mężczyzny i posiadanie przez niego wymaganej dokumentacji nie budziła zastrzeżeń, ale pojawiły się takie przy kontroli stanu technicznego pojazdu.

Policjanci Ruchu Drogowego z kołobrzeskiej Policji  stwierdzili usterkę techniczną układu kierowniczego pojazdu, polegającą na nadmiernym zużyciu końcówki drążka kierowniczego wzdłużnego, przez co niemożliwe było dopuszczenie pojazdu do ruchu . W wyniku takiej sytuacji, dzieci oczekujące czekały około 2 godzin na naprawę autobusu. Właściciel autobusu przyjechał na miejsce wraz z mechanikiem i usunęli usterkę. Pojazd ostatecznie został dopuszczony do ruchu i dzieci bezpiecznie pojechały na wycieczkę.

Policja apeluje aby właściciele pojazdów wykonujących usługi przewozowe, systematycznie kontrolowali ich stan techniczny a w szczególności: układ kierowniczy, układ hamulcowy, oświetlenie, ogumienie i wyposażenie a wszystko to w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego a nie tylko przewożonych osób.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments