Uroczyste otwarcie Klubu Senior+ [FOTO, FILM]

KołobrzegInfo TV: We wtorek, 15-ego czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior+ w Ustroniu Morskim.

 

Była to okazja do podziękowań za zaangażowanie w realizację projektu i rozpoczęcie nowego etapu w rozwoju dla ustrońskich seniorów. Gratulacje na ręce Wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadecie Borkowskiej złożyli między innymi: wicewojewoda Marek Subocz, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Bańkowska i starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Data otwarcia nie była przypadkowa, wspomniała o tym kierownik GOPS w Ustroniu Morskim Izabela Poznańska. 15 czerwca obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Praw Osób Starszych.

Przypomnijmy, że Gmina Ustronie Morskie otrzymała dofinansowanie na stworzenie Klubu Senior+ w wysokości 150 000 złotych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Obiekt powstał w wydzielonych pomieszczeniach w budynku, w którym zlokalizowany jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i ośrodek zdrowia.

Klub zlokalizowany jest na pierwszym piętrze i posiada powierzchnię ok. 100 m2. Seniorzy mają do dyspozycji przestronną salę główną z aneksem kuchennym oraz częścią rekreacyjną wyposażoną w sprzęt komputerowy oraz RTV, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, węzeł sanitarny zawierający dostosowania dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz szatnię.

W ramach inwestycji wykonana została przebudowa i remont wnętrza obiektu, wymieniona została istniejąca stolarka, zmodernizowane zostały instalacje sanitarne i elektryczne. Ponadto w obiekcie zamontowana została winda dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Umożliwia to komunikację z poziomu parteru na poziom pierwszego piętra.

W ramach inwestycji zakupione zostało również kompleksowe wyposażenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówki, w tym: wyposażenie sali spotkań (m.in. sprzęt RTV, komputer, regały, narożniki, fotele, stoły, krzesła), wyposażenie aneksu kuchennego (m.in. meble, sprzęt AGD, naczynia), wyposażenie szatni (m.in. szafki), wyposażenie sali do zajęć rehabilitacyjno – ruchowych (m.in. drabinki, materace, sprzęt do ćwiczeń).

Dodatkowo w 2021 roku poznaliśmy wyniki Otwartego Konkursu Ofert w ramach programu wieloletniego “Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2021.

Gmina Ustronie Morskie otrzymała ponad 37 000 złotych dofinansowania, które przeznaczone będzie na zajęcia dla seniorów z naszej gminy.

W ramach przyznanej kwoty mieszkańcy, którzy wypełnią deklarację uczestnictwa w Klubie Seniora+ w Ustroniu Morskim, skorzystają między innymi z następujących zajęć:

  • zajęcia sportowo-rekreacyjne (między innymi z wykorzystaniem sprzętu sportowego zakupionego do Klubu (w klubie), czy na basenie Helios w Ustroniu Morskim);
  • organizacja zajęć plastycznych i rękodzieła (w tym poznanie różnych technik: decoupage, powertex, scrapbooking, cardmaking, akwarela);
  • zajęcia kulinarne (poznanie nowych technik gotowania, podciągnięcie swoich umiejętności kulinarnych, wymiana
    doświadczeń i przepisów, stworzenie książki kucharskiej Ustrońskiego Seniora);
  • warsztaty emisji głosu skierowane do śpiewających seniorów, zakończone wydaniem śpiewnika i koncertem;
    zorganizowanie min. 3 wyjazdów do kina, teatru lub filharmonii w Koszalinie;
  • organizacja warsztatów fotograficznych, fotografia krajobrazowa, studyjna, reporterska, obróbka graficzna, użyczenie sprzętu, na zakończenie warsztatów organizacja wystawy zdjęć.

Deklaracja – TUTAJ

 

 

 

Tekst.: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments