Umowa na przebudowę ulicy Wschodniej podpisana

W środę 9 czerwca 2021 roku w gabinecie starosty kołobrzeskiego została podpisana umowa na przebudowę ulicy Wschodniej, a następnie przekazano plac budowy.

 

 

W podpisaniu uczestniczyli starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, wicestarosta Jacek Kuś oraz wykonawca inwestycji Kazimierz Domaracki.

Zakres robót objętych projektem to: przebudowa drogi powiatowej nr 3343Z na długości 886,87 metrów, tj. od skrzyżowania z drogą krajową nr 11 (ulica Koszalińska) do przejazdu kolejowego, w zakresie elementów drogowych i urządzeń przynależnych do drogi: nawierzchnia jezdni, skrzyżowania, przystanki autobusowych, zjazdy, ciągi piesze i rowerowe, przebudowa oświetlenia drogowego w zakresie usunięcia kolizji, budowa odwodnienia odcinków kanalizacji deszczowej, oznakowanie pionowe i poziome, wycinka w niezbędnym zakresie drzew i zakrzaczeń kolidujących z elementami drogi. Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6,0 metrów o przekroju drogowym i ulicznym w dostosowaniu do istniejących skrzyżowań. Skorygowano lokalizację i parametry zatok autobusowych. Na przejściach dla pieszych i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano pas z płytek integracyjnych o szerokości 70 cm.

Źródła finansowania zadania: środki własne oraz dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wartość robót budowlanych 2.799.043,65 złotych.

Dofinasowanie robót budowlanych – 1.399.521,00 złotych.

Termin realizacji: 150 dni od dnia zawarcia umowy – 09.11.2021 roku.

Wykonawca: DOMAR Kazimierz Domaracki, Tatów 3, 76-039 Biesiekierz.

 

 

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments