Ukradł telefony w galerii handlowej. Alkotest wskazał u niego ponad dwa promile

Na łatwy zarobek liczył 44-latek, który wyniósł ze stoiska GSM telefony komórkowe. Złodziej został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zdarzeniu, na klatce schodowej w centrum Kołobrzegu. Mężczyzna pojawił się w jednej z kołobrzeskich galerii. Początkowo rozglądał się po stoisku, sprawdzając, czy nikt go nie obserwuje.

 

 

W pewnym momencie pokonał zabezpieczenie i wyciągnął 5 telefonów komórkowych, po czym szybko opuścił budynek. Złodziej został nagrany na monitoringu, który obejrzeli policjanci komórki patrolowej.

Znając rysopis sprawcy mundurowi kilkadziesiąt minut po zdarzeniu, ujawnili sprawcę kradzieży na jednej z klatek schodowych w centrum miasta. Policjanci w trakcie przeszukania mężczyzny znaleźli skradzione telefony.

Wynik z alkotestu wskazał u niego ponad dwa promile. Sprawca został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Łączną wartość skradzionego mienia pokrzywdzony wycenił na ponad 3 tysiące złotych. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments