Uderzył ochroniarza, odpowie przed sądem

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mężczyźnie za dokonaną kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie Kołobrzegu. Sprawne i wnikliwe działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu doprowadziły do zatrzymania sprawcy.

Na początku miesiąca pracownik ochrony w jednym z kołobrzeskich marketów zauważył jak jeden z klientów chowa pod ubraniem kamerę samochodową, po czym omijając kasy kieruje się do wyjścia ze sklepu. Pracownik ochrony podjął próbę ujęcia podejrzewanego o kradzież . Mężczyzna w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego towaru szarpał oraz uderzył ochroniarza w twarz , po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Dodatkowo ochrona sklepu zgłosiła, że w grudniu ubiegłego roku ten sam mężczyzna kilkukrotnie dokonywał kradzieży m.in. głośników , golarki oraz ciśnieniomierza. Łączna wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 700 zł.

Policjanci kryminalni na podstawie rysopisu ustalili sprawcę i w dniu wczorajszym został zatrzymany. Dziś usłyszał dwa zarzuty kradzieży rozbójniczej i kradzieży.

Kołobrzeska Prokuratura wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments