Uczniowie kołobrzeskiej “trójki” odwiedzili powiatową komendę policji

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu odwiedzili miejscowych policjantów. Policjanci omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w szkole, w domu i na drodze.

W trakcie odwiedzin uczniowie mieli, okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.
Zwiedzający zobaczyli pomieszczenia oraz sprzęt policyjny.Na koniec z uczniami przeprowadzono pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, wyjaśniając pojęcie niechronionego uczestnika ruchu drogowego i apelowali o ostrożność i rozwagę podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.
Policjanci mówili o swoich zadaniach w służbie oraz zaprezentowali radiowóz policyjny. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze z mnóstwem ciekawych i nurtujących pytań ze strony odwiedzających.
Dzisiaj również Policjanci z Kołobrzegu przeprowadzili prelekcje nt. przemocy w Szkole Podstawowej w Siemyślu. Uczniowie 5 klas uważnie słuchali wykładu na temat zagrożeń w Internecie , odpowiedzialności prawnej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Fot.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments