Tymczasowy areszt za kradzieże i włamanie

Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny podejrzanego o serię kradzieży w sklepach i włamanie do samochodu. Łupem sprawcy padło mienie o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Za popełnione czyny 33- latkowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności, podobnie jak jego 22-letniemu wspólnikowi.

Policjanci ze Świdwina zatrzymali dwóch sklepowych złodziei. Jak się okazało, obaj mężczyźni byli typowani również do sprawy kradzieży z włamaniem do pojazdu, do której doszło na terenie Kołobrzegu. Śledczy ustalili, że po włamaniu do skody sprawcy ukradli pozostawione w nim przedmioty i oddalili się z miejsca zdarzenia.

Analiza zebranego przez funkcjonariuszy materiału doprowadziła do wytypowania podejrzewanych o ten czyn mężczyzn.

33 i 22 – latek zostali zatrzymani na terenie powiatu świdwińskiego. Starszy z nich okazał się seryjnym sklepowym złodziejem. Mężczyzna kradł artykuły spożywcze, głównie kawę i czekolady.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Komendant Komendy Powiatowej w Kołobrzegu wystąpił z wnioskiem do Prokuratury o zastosowanie wobec 33- latka środka zapobiegawczego. Decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie tymczasowym. Wobec młodszego z mężczyzn zastosowano dozór policji.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zatrzymany seryjny złodziej sklepowy na swoim koncie ma również inne przestępstwa.

Za kradzież z włamaniem do pojazdu obu zatrzymanym grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments