Tsa Lung- joga tybetańska- uzdrowienie ciała, umysłu i mowy
Zapraszamy na regularną praktykę tybetańskiej jogi tsa lung trul khor i medytacji dla wszystkich niekoniecznie związanych z buddyjską dharmą, aby odzyskać poczucie spokoju i radości w codziennym życiu, zrównoważyć energię, zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne.
Wyjaśnienia i praktykę poprowadzi Bartosz Ayu Bobkowski, od 13 lat podążający ścieżką buddyzmu Jundrung Bon, uczeń Tenzin Wangyal Rinpoche, Latri Nyima Dakpa Rinpoche, Lopön Tenzin Namdak i innych nauczycieli linii Bon, terapeuta i nauczyciel Ajurwedy i Jogi, współzałożyciel projektu Dharma – Joga, Ajurveda, Masaże. W Kołobrzegu prowadzi praktyki medytacyjne Bon. W każdą środę podzieli się z nami starożytnymi technikami oczyszczania kanałów przez oddech oraz oczyszczania i równoważenia wiatru- prany, czyli subtelnego wewnętrznego żywiołu związanego z ośrodkami energetycznymi w naszym ciele. Z oczyszczonymi kanałami i zrównoważoną energią wprowadzi nas w medytację trzech wewnętrznych schronień – pustki, światła i błogiego spoczywania w naturze umysłu.
WTORKI 19:00
JOGA SFERA, Wschodnia 18, Kołobrzeg
CENA: darowizna, czyli kazdy daje ile chce, srodki przeznaczone beda na koszty utrzymania sali i organizacje przyszlych warsztatow z roznymi instruktorami.
INFO i: 607 956 389, bbobkowski@yahoo.com
Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji buddyzmu tybetańskiego Jungdrung Bon, które oczyszczają ciało, energię i umysł. (Tsa – energetyczne kanały, Lung – subtelna energia, prana, Trul – cudowne, Khor – koło, ruch).
Trzy Schronienia to prosta, skuteczna i głęboka metoda medytacji pochodząca ze starożytnej, tybetańskiej tradycji duchowej Yungdrung Bon. Koncentrując świadomość na ciele, mowie i umyśle powracamy do naszej pierwotnej natury błogości i spokoju, pomagając radzić sobie z problemami codziennego życia oraz odnajdywać otwartość i poczucie pełni. Ta praktyka jest od kilku lat regularnie nauczana przez naszego Nauczyciela – Tenzina Wangyala Rinpoche.
Ćwiczenia Tsa Lung – Trul Khor opierają się na zrozumieniu współdziałania trzech aspektów naszego istnienia: fizycznego ciała, życiowej energii (lung, prana) i umysłu. Te trzy wymiary doświadczenia nazywane są trzema bramami prowadzącymi do urzeczywistnienia. Kiedy ciało, energia i umysł zostają zintegrowane w jogicznych ćwiczeniach Trul Khor, tworzą tzw. cudowne ruchy, które usuwają wszelkie zakłócenia w naszym funkcjonowaniu. Poprzez integrację energicznych ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii w określonych obszarach ciała. Każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady.
Dzięki technikom Tsa Lung – Trul Khor możemy połączyć się bezpośrednio z energetyczną strukturą myśli i uczuć, które zaciemniają nasz umysł, możemy uwolnić się od destrukcyjnych emocji, od negatywnych wzorców, możemy rozpuścić struktury tzw. konceptualnego ciała bólu. Kiedy uwalniamy się od negatywnych wzorców, doświadczamy otwarcia, które prowadzi nas do doświadczenia naszej istoty.
Ćwiczenia Trul Khor harmonizują przepływ życiowej energii, przywracają naturalną kondycję ciała, usprawniają funkcjonowanie wewnętrznych narządów, wydłużają życie, dodają witalności, równoważą emocje, uspokajają i przebudzają umysł. Trul Khor został stworzony głównie po to, aby uzyskać subtelne efekty w sferze energii i umysłu. Ćwiczenia Trul khor są pomocne w praktyce medytacyjnej, stanowią bramę do bardziej otwartego, przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.
„Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie – nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy i umysłu” – Tenzin Wangyal Rinpocze
Fot. UM Kołobrzeg