“Trzeźwy poranek” jednak nie dla wszystkich [FOTO]

Wczorajszy „trzeźwy poranek” nie dla wszystkich okazał się trzeźwy. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Kołobrzeskiej Policji w ciągu całego dnia przeprowadzili na terenie powiatu akcje kontrolne.

Przebadanych zostało 828 kierujących. Zatrzymano kierującego samochodem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Akcja “Trzeźwy Poranek” miała na celu sprawdzenie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Dodatkowo Policjanci przeprowadzili kontrole kierowców taksówek na terenie miasta.

 

 

Akcja była prowadzona w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Dzięki udaremnieniu dalszej jazdy kierującemu w stanie nietrzeźwości możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

Policja przypomina: Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po życiu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Grozi za to kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny  oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

 

Fot. KMP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments