Trzech sprawców rozbojów zatrzymanych w weekend

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali łącznie trzech sprawców rozbojów do których doszło w ubiegłym tygodniu. Sąd Rejonowy w Kołobrzegu zastosował wobec jednego z mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast dwaj pozostali będą musieli stawiać się na policyjny dozór..

Do pierwszego zdarzenia doszło na początku ubiegłego tygodnia gdzie dwóch mężczyzn w wieku 38 i 53 lata bez stałego miejsca zamieszkania ukradli pieniądze w kwocie 40 złotych oraz telefon komórkowy osobie bezdomnej, wcześniej uderzając pokrzywdzonego w twarz. Obaj sprawcy kilka dni po zdarzeniu w wyniku analizy akt postępowania zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty rozboju.
Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę gdzie wg zgłoszenia na kobietę i mężczyznę miał napaść młody człowiek . Kopiąc i bijąc po twarzy sprawca zabrał pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz zegarek .Ratująca się ucieczką partnerka pobitego nie straciła telefonu który chciał od niej napastnik. Po kilku godzinach poszukiwań sprawcy, policjanci kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny który został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.21 latek z Kołobrzegu usłyszał łącznie dwa zarzuty. Dziś Sąd zadecydował że napastnik za rozbój i usiłowanie rozboju najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie .Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments