Trwa projekt – Profesjonalne i zaangażowane Rady Seniorów

Rada Seniorów Miasta Kołobrzeg jest jedną z ośmiu rad w województwie zachodniopomorskim, które biorą udział w projekcie „Profesjonalne i zaangażowane Rady Seniorów” realizowanego przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego.

 

Celem projektu jest wszechstronne wsparcie gminnych rad seniorów z regionu zachodniopomorskiego, tak aby jak najefektywniej mogły realizować swoją funkcję konsultacyjną, doradczą i inicjatywną w działaniach na rzecz środowiska osób starszych. W ramach projektu odbędzie się w sumie 200 godzin warsztatów tematycznych oraz 2-dniowe seminarium sieciujące (wymiana doświadczeń), z których skorzysta co najmniej 80 radnych z co najmniej 8 rad seniorów.

W dniach 8 i 9 lipca kołobrzescy seniorzy wzięli udział w warsztatach rozwojowych dotyczących efektywnej komunikacji wewnątrz rady seniorów, pracy zespołowej oraz metod twórczego rozwiązywania problemów w zespole. Natomiast 16 lipca odbyły się warsztaty medialne w zakresie dbania o wizerunek rady, komunikacji z otoczeniem, wystąpień publicznych oraz kontaktów z mediami. Wkrótce odbędzie się ostatnie z cyklu szkoleń – dwudniowe warsztaty design thinking, czyli metody generowania pomysłów na działania skierowane do seniorów.

Projekt „Profesjonalne i zaangażowane Rady Seniorów” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie http://www.radnysenior.pl/

 

 

Źródło.: UM Kołobrzeg
Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments