Tomasz Tamborski powołał dla terenu powiatu koronera

Starosta kołobrzeski Pan Tomasz Tamborski powołał dla terenu powiatu koronera. To osoba, będzie mogła zastępować lekarza, który sprawował opiekę nad zmarłym, w stwierdzeniu zgonu.

 

Niejednokrotnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu spotykali się z sytuacją, w której utrudnione było ustalenie lekarza rodzinnego osoby zmarłej. Najczęściej, gdy mieliśmy do czynienia z obcokrajowcem lub osobą bezdomną. Od dziś ten problem został rozwiązany. Dzięki staraniom Starosty Tomasza Tamborskiego w powiecie kołobrzeskim będą działać tzw. koronerzy to lekarze, z którymi podpisano umowy na świadczenie usług w zakresie stwierdzenia zgonu, ustalenia jego przyczyny oraz wystawienia karty zgonu.

 

Koroner będzie świadczył powyższe usługi na terenie powiatu, kiedy funkcjonariusz policji na miejscu ujawnienia zwłok nie będzie mógł ustalić lekarza podstawowej opieki zdrowotnej sprawującego opiekę medyczną nad zmarłym lub lekarza leczącego w ostatniej chorobie odpowiadającego za stwierdzenie zgonu. Lekarz pełniący funkcję koronera będzie wykonywał powyższe czynności na podstawie telefonicznego wezwania.

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments