To jest intensywna jesień dla kołobrzeskich Sybiraków [FOTO]

Wrzesień był dla kołobrzeskich Sybiraków bardzo wyjątkowy. W sali plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w dniu 13 września br. organizatorzy podsumowali konkurs plastycznego dla szkół podstawowych pt. “Nasze drogi do wolnej Polski” oraz wręczyli laureatom nagrody i dyplomy.


Na korytarzu zaprezentowano wystawę konkursowych prac i tym akcentem zakończono zadanie pt. “30-lecie Kołobrzeskiego Koła Terenowego Sybiraków” dofinansowane ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg i Powiatu Kołobrzeskiego.

We wrześniu prowadzono spotkania edukacyjne w szkołach, odwiedzano placówki kulturalno – oświatowe prezentując wystawę mobilną pt. “Kierunek Kresy – kultura i życie kresowe”, uroczyście obchodzono 80 rocznicę napaści Rosji na Polskę. Wszystkie trzy moduły realizowano w ramach zadania “Sybiracki szlak pamięci” dofinansowanego ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Lecz to nie wszystkie poczynania naszych aktywnych Sybiraków.

W dniach 14-15.09.2019 r. odbył się III Zlot Integracyjny Sybiraków, w którym wzięli udział przedstawiciele Kół Sybiraków z Koszalina, Trzebiatowa, Gryfic, Szczecina i Kołobrzegu. W programie był czas wspomnień związanych z napaścią Rosji na Polskę w 1939 roku i wywózek na Sybir, ale również czas na wspólny obiadu czy program okolicznościowy pt. “Tułacze dzieci”. Odznaczono honorową odznaką Sybiraka autora książki pt. “Syberyjski Gawrosz” oraz księdza Dariusza Jaślarza. Zlot zakończono Mszą Św. w intencji Sybiraków i ich rodzin. Zadanie dofinansowano ze środków Gminy Miasto Kołobrzeg i Powiatu Kołobrzeskiego.

Jeżeli myślicie Państwo, że teraz wszyscy Sybiracy będą odpoczywać to jesteście w błędzie. Obecnie trwają działania związane z przygotowaniem II Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Zapraszamy wszystkich w dniu 18 października o godz. 18.00 do sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury na koncert z seniorami i dla seniorów (wstęp wolny).

 

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments