Tak wyglądały ferie zimowe w Drzonowie [FOTO]

Ferie zimowe w Drzonowie minęły pod znakiem Pracowni Orange. Pracownia przygotowała dla dzieci program, a w nim zajęcia z różnych dziedzin- gry i zabawy, zajęcia plastyczne, kulinarne oraz poznawanie nowych technologii.

Jak widać zajęcia zaplanowano z rozmachem. Były prostsze gry, jak np. ponadczasowe “Państwa-Miasta”. Na warsztatach kulinarnych można było nauczyć się m.in. robienia ciasteczek. Podopieczni uczyli się także programowania z grą multimedialną “Scottie Go”, zestawami Lego WeDo oraz przy robocie Photon (który, jak mówią opiekunowie- “spadł z kosomosu”). Projekty “Scottie Go”, Lego We Do, czy robot Photon mają różny stopień trudności aplikacji pozwalając dzieciom naturalnie przejść do kolejnych poziomów umiejętności.

 

 

Dzięki temu młodzi użytkownicy mieli bezpośredni, nieodpłatny dostęp do poznawania nowych technologii, zwłaszcza rozwijania podstawowych umiejętności w dziedzinach nauk ścisłych, programowania (kodowania) i podstaw inżynierii, czyli kluczowych umiejętności naszych czasów. Pracownia Orange w Drzonowie działa w gminnej świetlicy wiejskiej w oparciu o wspólny projekt Gminy Kołobrzeg, Grupy Inicjatywnej mieszkańców wespół z Fundacją Orange.

 

Fot. Gmina Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments