Szukają gazu, a złodzieje kradną im kable

Wczoraj Policjanci z Posterunku Policji w Rymaniu przyjęli zgłoszenie o kradzieży kabli na terenie miejscowości Drozdowo . Specjalistyczne kable nie mają wartości złomowej. Na dodatek nieodpowiednio używane, mogą stworzyć zagrożenie pożarowe. Geofizyka Toruń która jest pokrzywdzonym szuka gazu na terenie gminy Rymań .

Ja alarmują pracownicy kradzieże utrudniają prowadzenie badań które mają ustalić, czy na tym terenie mogą się znajdować złoża gazu. Geofizycy analizują z jaką prędkością w ziemi rozchodzą się fale. To po dalszych analizach pozwoli ustalić gdzie można będzie prowadzić odwierty.

Złodzieje robią sporo szkód, ale proceder nie przyniesie im zysków. Nikt bowiem nie skupuje światłowodów, w których nie ma ani grama metalu, a z dostępnymi w supermarketach przedłużaczami do prądu łączy je tylko pomarańczowy kolor. Łącznie w dniu wczorajszym zgłoszono kradzież ponad 800 metrów  specjalistycznego kabla wraz z czujnikami. Wartość strat to kwota ponad 25 tysięcy złotych. Żadna firma zajmująca się badaniami geologicznymi nie odkupi go, a dla innych są one po prostu bezwartościowe.

W chwili obecnej prowadzone jest postępowanie przez funkcjonariuszy z Rymania dotyczące kradzieży kabla. Przypominamy że za powyższe przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments