Szkolenie bombowe w liceum. Ćwiczenia służb [FOTO]

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu wspólnie ze Stowarzyszeniem Grupą Ratowniczą „Paramedic” oraz współdziałając z innymi podmiotami ratowniczymi zorganizowała ćwiczenie, które miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa w powiecie przez skoordynowanie działań i doskonalenie umiejętności.

 

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenie o eksplozji nieustalonego ładunku wybuchowego w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu – tak rozpoczęło się szkolenie dowódczo-sztabowe. Scenariusz ćwiczenia przewidywał następnie powiadomienie służb ratowniczych ustalonym hasłem oraz zarządzeniu alarmu dla jednostki. Kolejno odbywały się działania ratownicze, ewakuacja poszkodowanych i opatrywanie rannych. Utworzono tymczasowy punkt medyczny, gdzie przetransportowano najbardziej poszkodowane osoby. Dodatkowo do służb dotarła informacja o agresywnym człowieku wewnątrz budynku, który ma mieć niebezpieczny przedmiot. Na miejsce skierowano policyjnego negocjatora ze wsparciem patrolu. Po opanowaniu sytuacji do akcji ruszyła grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki.

Wszystkie działania miały na celu wypracowanie odpowiednich procedur, a także podniesienie wiedzy, kompetencji, przygotowania zawodowego oraz zdobycie praktycznego doświadczenia podczas sytuacji nagłych i masowych.

 

 

 

Foto: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments