SWK zakończył rejestrację chętnych do badań na covid

Szpital Wojewódzki w Koszalinie zakończył rejestrację chętnych do udziału w bezpłatnych badaniach na covid-19 w ramach Zachodniopomorskiego Programu Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19.

 

 

Szpital miał za zadanie zbadać 10 tysięcy mieszkańców. Jest już komplet – wszystkie miejsca są zajęte.

Przypomnijmy, Zachodniopomorski Program Monitorowania i Prewencji Epidemii Koronawirusa SARS-CoV-2 i Choroby COVID-19 trwa od listopada minionego roku. To jedyny taki program w kraju, który ma pozwolić na ustalenie, jak duży odsetek populacji przechorował koronawirusa bezobjawowo, bądź skąpoobjawowo. Jego realizatorem jest Urząd Marszałkowski w Szczecinie. W województwie wskazano pięć placówek medycznych do przeprowadzenia badań na covid-19 w ramach Programu, w tym także Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Łącznie (w pięciu placówkach w województwie) badania ma przejść 50 tys. osób. Warunek – wiek produkcyjny i żadnych objawów chorobowych, zwłaszcza koronawirusowych. Badania są dobrowolne i bezpłatne.

SWK zarejestrował już komplet, czyli 10 tysięcy mieszkańców z regionu. Badania trwają. Na podsumowanie przyjdzie czas, gdy Program zostanie zakończony, a uzyskane dane zostaną poddane szczegółowej analizie.

 

 

Foto.: SWK

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments