Święto Policji w Kołobrzegu [FOTO]

W środę 10 lipca 2019 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Policji.

Święto Policji w Polsce przypada na dzień 24 lipca, w tym roku obchodzona jest także rocznica 100-lecia powołania Policji Państwowej. Z tej okazji w Urzędzie Miasta odbyła się uroczysta akademia z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, zaproszonych gości oraz rodzin policjantów. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyższe stanowiska służbowe. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Dariusz Hoc wręczył także wyróżnienia dla najlepszych policjantów.

Tradycyjnie w dniu obchodów Święta Policji jeden z funkcjonariuszy otrzymuje od Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego drobny upominek i list gratulacyjny za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Powiatu Kołobrzeskiego. W tym roku Starosta wyróżnił nagrodą specjalną mł. aps. Krzysztofa Rakowskiego Kontrolera Ogniwa Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Na zakończenie Starosta Kołobrzeski dziękując wszystkim funkcjonariuszom za ich służbę podkreślił, że mieszkańcy powiatu mogą liczyć na policjantów w każdej sytuacji. Wyrazy uznania i wdzięczności skierował również do rodzin funkcjonariuszy, które wspierają ich w służbie i pracy.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. dr Piotr Ostrowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kołobrzegu Antoni Szarmach, Wójtowie oraz przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu kołobrzeskiego.

 

 

Fot. Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments