Światowy Dzień Jabłka w Jedynce

28 września w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu obchodzony był Światowy Dzień Jabłka.

 

Akcja jest jednym z wielu przedsięwzięć promujących zdrowy i aktywny styl życia w ramach realizowanego przez nauczycieli programu Żyj zdrowo mądra głowo! Koordynatorki akcji to panie Edyta Haponiuk oraz Helena Paradowska.

 

Uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawcami świętowali ten dzień w klasach. Były pyszne szarlotki, pachnące cynamonem babeczki i rogaliki, samodzielnie wyciskany sok. Nie zabrakło pogadanek na temat zalet, jakie przynosi jedzenie jabłek, jak się je uprawia i dlaczego powinno się je jeść ze skórką. Wielką radość sprawiły naszym najmłodszym uczniom zagadki i quizy związane z owocami.

 

Podczas przerw starsi uczniowie Jedynki częstowali całą społeczność szkolną świeżymi i chrupiącymi jabłkami. Tego dnia korytarze zdobiły plakaty wykonane przez uczniów w różnorodnych technikach plastycznych, promujące zdrowe odżywianie.

 

Wszystkie podejmowane działania dostarczyły uczniom wiele radości, zintegrowały całą społeczność szkolną. Jednocześnie zwróciły uwagę na korzyści wynikające ze spożywania tych polskich zdrowych owoców. Wszak Światowy Dzień Jabłka jest najlepszą okazją do zmiany swoich nawyków żywieniowych.

 

Fot.:Powiat kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments