Sukcesy tancerek Swan Dance [FOTO]

Tancerki z zespołu Swan Dance przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, początek wakacji spędziły w Rzymie, biorąc udział w The International Top Art Festiwal for Children and Teenagers 2018 “La strada della musica”.

Zespół wyjechał do Włoch na specjalne zaproszenie międzynarodowego Jury, jako jeden z trzech polskich zespołów. W konkursie brało udział ponad 400 tancerzy z całego świata. Dziewczynki zatańczyły w konkurencji Etiuda Art Dance w różnych kategoriach wiekowych, taniec współczesny i klasyczny (balet). Tancerki przedstawiły dwa układy grupowe: „Królową Śniegu” (tą choreografią właśnie wywalczyły sobie awans do rzymskiego konkursu) oraz „Leć, leć…” zajmując nimi II miejsce w kategorii do 16 lat. Warto dodać, że była to jedyna grupa z tak dużym podziałem wiekowym, najmłodsze „łabędzie” mają 8 lat, a najstarsze 18 lat. Na scenie w każdym z układów tańczyło 24 dzieci.

Tancerki Swan Dance reprezentowały także nasz kraj w konkurencjach indywidualnych i duetach. Tutaj też pokazały klasę, swoje kategorie wiekowe wygrały: Kalina Cherezińska (12-14 lat), Zaira Fitał (9-11 lat), Natasza Kozak (do 9 lat) i Małgorzata Murek (12-14 lat). Pozostałe zawodniczki Roksana Testa, Zofia Pryć, Maria Murek, Iga Szukalska, Klaudia Ciesak, Julia Kozakiewicz, Weronika Lesiak również zajęły miejsca medalowe. Wszystkie układy zostały przygotowane przez choreografa i kierownika zespołu Panią Martę Herbowską.

Organizatorzy konkursu zadbali także o „zajęcia dodatkowe” dla naszych tancerzy. Dzieci wraz z rodzicami, którzy w silnej grupie przyjechali się nimi opiekować, brali udział w warsztatach tanecznych. Poza tym cała grupa została zaproszona do parku Zoomarine, na całodzienne wodne szaleństwo. Tancerki miały również przyjemność zwiedzać Rzym z obowiązkową wizytą w Watykanie. Pobyt we Włoszech zakończył się koncertem galowym w teatrze Cinecitta World.

Gratulujemy sukcesów i zdobytych nagród.

Informacja oprac. na podst. materiałów Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments