Stypendia dla kołobrzeskich sportowców [FOTO]

We wtorek 16 kwietnia 2019 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kołobrzegu Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski wręczył stypendia sportowe uczniom, którzy w roku 2018 uzyskali najlepsze wyniki sportowe.

Ośmiu zawodników, uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu odebrało z rąk Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego stypendia sportowe za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Stypendia sportowe przyznane zostały na podstawie Uchwały Nr XXVII/199/2017 Rady Powiatu w Kołobrzegu z dnia 10 kwietnia 2017 r. zmienionej Uchwałami Nr XXXIII/259/2017 z dnia 19 grudnia 2017 r. oraz Nr XXXVII/287/2018 z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania, wstrzymywania i pozbawiania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe. W tym roku stypendia wypłacane będą zawodnikom przez okres trzech miesięcy od maja do lipca 2019 roku. Stawka bazowa stypendium dla zawodnika wynosi 500,00 zł miesięcznie.

Wręczając stypendia Starosta wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Heleną Rudzis-Gruchałą, pogratulowali młodym sportowcom wytrwałości, zaangażowania i poświęcenia. Podziękowania skierowali również do rodziców oraz trenerów za wsparcie i trud włożony w wychowanie młodych sportowców.

Stypendyści sportowi Starosty Kołobrzeskiego I stopnia:

Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny Sztorm:

Małgorzata Grzywińska – III miejsce na 100 m w Mistrzostwach Województwa U-18 i U-20, VII miejsce na 100 m w Finale B w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, III miejsce na 60 m w Halowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego;
Kinga Waleriańczyk – III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w chodzie na 3 km;
Adrianna Meszczyk – III miejsce w biegu na 100 m i I miejsce w biegu sztafetowym 4×100 m w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych;
Jan Gałgański – VIII miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w skoku w dal, I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.
Gminny Klub Szachowy „Solny”:

Julia Antolak – I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 18, V miejsce w Mistrzostwach Świata w szachach błyskawicznych do lat 18, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach klasycznych, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach błyskawicznych.
Klub Sportowy Szczerek Fight Team:

Helena Wojakowska – I miejsce w Mistrzostwach Polski Ricardo Cavalcanti BJJ, II miejsce w Europen Champion Schip CBJJP w kategorii Gi i No-Gi, I miejsce w Turnieju Swanson JJ CUP, I miejsce w Winter Open 2018 Gi i No-Gi Jiu Jitsu.
Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie:

Kazimierz Ciołek – II miejsce w Pucharze Polski Północnej Teakwon-do, I miejsce w Pucharze Pomorza Teakwon-do, II miejsce w Pucharze Pomorza Teakwon-do, II miejsce w Mistrzostwach Polski Teakwon-do, I miejsce w Pucharze Polski Teakwon-do, I miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Teakwon-do, III miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Teakwon-do.
Stypendystą sportowym Staroty Kołobrzeskiego II stopnia został:

Szymon Markowski zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego OPP Powiat Kołobrzeski za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w piłce siatkowej.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć sportowych.

Fot. Powiat Kołobrzeski 

0 0 votes
Article Rating


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments