Studium Pracowników Medycznych i Społecznych – nowa jakość na rynku szkół medycznych

Materiał Partnera/ Studium Pracowników Medycznych i Społecznych to nowa jakość na rynku szkół medycznych, zbudowana na podwalinach, prowadzonych od dwudziestu pięciu lat przez „ O ś w i a t a – L i n g w i s t a ” Nadbałtyckie Centrum Edukacji w Gdańsku, szkół policealnych. W roku 2013 Nadbałtyckie Centrum poszerzyło swą ofertę kształcenia o zamiejscowe policealne szkoły medyczne w Olsztynie, Koszalinie, Kościerzynie, Wałczu, Łodzi i Warszawie.

 

Szkoła, dostosowując się do wciąż zmieniającego się rynku pracy, kształci w kilkunastu najbardziej poszukiwanych zawodach medycznych i społecznych: asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna, technik dentystyczny, technik masażysta, ortoptystka, technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny, protetyk słuchu, technik ortopeda, technik sterylizacji medycznej, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, terapeuta zajęciowy, technik usług kosmetycznych.

Ofertę o charakterze medycznym wspiera kształcenie na kierunku technik administracji ze szkoleniem dodatkowym w zakresie prowadzenia sekretariatu medycznego lub rejestracji medycznej oraz na kierunku technik optyk, bezpośrednio związanym z zawodem ortoptyski oraz optometrysty.

Naszych absolwentów wyposażamy w dodatkowe kwalifikacje, umożliwiając im, podczas nauki w naszych policealnych szkołach medycznych, udział w dodatkowych kursach, szkoleniach i seminariach takich jak: Asystowanie w implantologii, Kurs sterylizacji medycznej, technologia CAD/CAM na kierunkach stomatologicznych, elementy optodysleksji i integracji sensorycznej dla ortoptystek, kurs ochrony radiologicznej dla elektroradiologów oraz RTG dla asystentek i higienistek stomatologicznych, szkolenie dodatkowe w zakresie arteterapii oraz terapii śmiechem i zabawą dla terapeutów zajęciowych i opiekunek dziecięcych, elementy fizjoterapii i odnowy biologicznej, szkolenie z zakresu kinesiotapingu oraz SPA &Wellness na kierunkach technik masażysta oraz technik usług kosmetycznych.

Realizacja rozszerzonego programu nauczania języka obcego zawodowego, sprawia, że słuchacze Studium gotowi są do podjęcia pracy poza granicami kraju. Dla osób pragnących poszerzyć zakres znajomości języka obcego zawodowego możliwa jest nauka na dodatkowych kursach z zakresu Medical English.

Wykonywanie zawodów medycznych i społecznych, obok kwalifikacji merytorycznych, wymaga empatii oraz dobrze rozwiniętych umiejętności interpersonalnych. Stąd też w programie kształcenia na większości kierunków znajdują sią zajęcia z psychologii i trening umiejętności społecznych.

Ponad połowę programu nauczania stanowi kształcenie praktyczne. Zajęcia praktyczne realizowane w nowoczesnych placówkach medycznych w kraju i za granicą dają absolwentom Studium możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, które stanowi najistotniejszy czynnik w procesie rekrutacji pracowników.

Studium Pracowników Medycznych i Społecznych posiada uprawnienia szkoły publicznej dla młodzieży, stąd możliwość bezpłatnego kształcenia na większości kierunków. Posiadamy pozwolenie Ministerstwa Zdrowia. Nadzór nad szkołą sprawuje Kuratorium Oświaty. Państwowe Egzaminy Zawodowe przeprowadzamy we własnych ośrodkach egzaminacyjnych, a zdawalność egzaminu zawodowego w naszych policealnych szkołach medycznych wynosi blisko 100 %.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments