Strefa Małych Ratowników

W ubiegły weekend w Świnoujściu w ramach programu Mali Ratownicy zostało przeszkolonych 1189 dzieci, a to oznacza, że na podopiecznych Fundacji Echo marka Volkswagen przekaże 3567 zł.

W najbliższy weekend kolejna strefa stanie na plaży w Kołobrzegu, gdzie ratownicy medyczni będą uczyć najmłodszych podstawowych zasad pierwszej pomocy. Każde przeszkolone dziecko to 3zł przekazane na rehabilitację podopiecznych Fundacji ECHO, która wspiera w rozwoju dzieci z wadami słuchu. Czy Kołobrzeg przebije wynik Świnoujścia? Zachęcać będzie do tego Małgorzata Ohme jedna z ambasadorek projektu, która odwiedzi strefę w sobotę.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, Volkswagen stworzył program “Mali Ratownicy”.

Jego zadaniem jest nauczenie zasad udzielania pierwszej pomocy jak największej liczby dzieci i pokazanie, że jest to bardzo proste. Program każdemu dziecku daje fantastyczną okazję do budowania jego wiedzy, umiejętności i charakteru. Zaszczepia umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dodaje odwagi i pobudza chęć pomagania innym. W specjalnych strefach na polskich plażach, dzieci stają się super bohaterami i uczą się prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych. Od 2017 roku w ramach tej akcji przeszkolono już prawie 20 tysięcy maluchów. W tegorocznej edycji Volkswagen zdecydował się wesprzeć Fundację Echo, która pomaga w rozwoju dzieci z wadami słuchu. Każde przeszkolone dziecko w strefie Małych Ratowników to 3 zł jakie marka przekaże na rehabilitacje podopiecznych Fundacji .

W dniach 12 – 14 lipca strefa pojawi się na plaży w Kołobrzegu. Będzie można spędzić tam wspaniale czas grając w GIGA GRĘ MALI RATOWNICY. Nie zabraknie też stanowiska, przy którym będzie można zrobić wodny tatuaż, czy zdjęcie przy specjalnej ściance. Na najmłodszych będą czekać kolorowanki. Każdy kto przybędzie do Strefy i pomyślnie przejdzie szkolenie z pierwszej pomocy zdobędzie certyfikat Małego Ratownika i Super Moc Pomagania, ale też wyjątkowe wakacyjne gadżety – bidony, mini gry planszowe, mini apteczki czy latawce. Projekt wspierają w tym roku znani i lubiani: Kuba Wesołowski, Paulina Krupińska, Dorota Gardias, Iwona Cichosz oraz znani blogerzy: Marlena Wróblewska (blog Makóweczki) i Marta Lech-Maciejewska, autorka bloga Super Styler. Do Kołobrzegu w sobotę zawita natomiast Małgorzata Ohme – psycholog dziecięca.

Największą zaletą projektu jest to, że poprzez zabawę dzieci uczą się umiejętności ratowania życia. I to nie w sposób pośredni, przekazany przez rodziców, a doświadczając jej samodzielnie. To z kolei sprawia, że taką wiedzę mają szansę uwewnętrznić i zachować na bardzo długo. To wspaniała, kluczowa sprawa, bo daje dzieciom poczucie sprawczości, wpływu na własne życie i życie bliskich. Nie wyobrażam sobie już wakacji bez tego projektu, dlatego w tym roku, po raz trzeci, aktywnie wezmę udział w spotkaniu w Kołobrzegu, podczas którego z ogromną przyjemnością spotkam się z małymi bohaterami i ich rodzicami – zachęca Małgorzata Ohme.

Strefa Małych Ratowników czynna będzie od piątku do niedzieli w godzinach 9:00 -17:00, w Kołobrzegu (12-14.07), Dziwnowie (19-21.07), Darłowie (26-28.07), Ustce (2-4.08), Gdańsku (9-11.08), Łebie (16-18.08) i we Władysławowie (23-25.08).

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments