Stracili prawo jazdy…za zbyt szybką jazdę

Kołobrzescy policjanci od początku roku zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 84 km/h
W piątek policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali prawo jazdy 37-letniemu mieszkańcowi Słupska, który w Rymaniu jechał Mercedesem z prędkością 119 km/h. Kierujący przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 69 km/h.

Mężczyzna oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Od początku roku to już piąty kierowca który stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Rekordzista pod koniec stycznia w miejscowości Mołtowo przekroczył prędkość o 84 km/h.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem i pozwalającą na odpowiednio szybką reakcję na sytuację zmieniającą się na drodze.

Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Fot. Policja Kołobrzeg

[thumbs-rating-buttons]

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments