Sterroryzował nożem kierowcę i ukradł samochód. Jazdę zakończył w rowie!

W ubiegłym tygodniu w Gościnie mężczyzna używając noża dokonał rozboju na kierującym pojazdem osobowym. Ukradł auto i zakończył swoją podróż w rowie sąsiedniego powiatu. Został zatrzymany i aresztowany na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu nawet 18-letni pobyt w więzieniu.

 

 

Jadąc jedną z ulic Gościna kierujący mercedesem zatrzymał się żeby ustąpić pierwszeństwa przejazdu ciężarówce. W tym momencie na miejsce pasażera wsiadł idący ulicą 37-letni mężczyzna. Zachowywał się agresywnie i wymachując nożem kazał kierowcy wysiąść. Wystraszony kierujący opuścił pospiesznie swój pojazd i zdążył zobaczyć jak agresor się przesiada i odjeżdża. O zdarzeniu niezwłocznie poinformował policję.

Za 37-latkiem podjęto pościg, ale już w chwile po rozboju do dyżurnego kołobrzeskiej jednostki dotarła wiadomość od policjantów z powiatu świdwińskiego, że za miejscowością Sławoborze rozbił się skradziony mercedes, a kierujący został zatrzymany.

Do zatrzymania 37-latka przyczynili się inni kierujący. Zauważyli pojazd który porusza się bardzo niebezpiecznie i postanowili go zatrzymać. Udało im się wyhamować kierującego mercedesem i porozmawiać z nim, ale ten nie miał zamiaru wychodzić z pojazdu i pospiesznie odjechał. Zaniepokojeni jego zachowaniem ruszyli za nim. Mężczyzna nie zapanował jednak nad pojazdem i swoją podróż zakończył w rowie. Dzięki ich obywatelskiej postawie mężczyzna nie zbiegł z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu policji ze Świdwina.

37-letniemu mężczyźnie postawiono już zarzut rozboju. Została mu także pobrana krew do dalszych badań zarówno na zawartość alkoholu w organizmie jak i innych substancji. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i dopuścił się kolejnego w warunkach recydywy, grozi mu teraz do 18 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kołobrzeg

Foto. Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments