Sprawca wielokrotnych kradzieży usłyszał zarzuty

Kołobrzescy policjanci zatrzymali mężczyznę który dokonywał kradzieży w sklepach i drogeriach. Sprawca ma na koncie dwie kradzieże w drogeriach i trzy w sklepach wielobranżowych. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 1500 złotych. 26-latek usłyszał zarzuty. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w środę zostali wezwani do jednego ze sklepów, gdzie właścicielka miała rozpoznać mężczyznę, który około miesiąca temu dokonał kradzieży w jej sklepie. Kobieta wezwała patrol, bo zauważyła jak znany jej młody mężczyzna wkłada za odzież wierzchnią artykuły m.in. grę planszową i długopisy. Obserwowała złodzieja i czekała na przyjazd funkcjonariuszy. Mężczyzna zorientował się, że jest obserwowany i pomału zaczął odkładać na miejsce towar, który wcześniej ukrył za ubraniem. Po dotarciu na miejsce patrolu Policji okazało się, że gdyby nie spostrzegawczość i czujność właścicielki młody człowiek wyniósłby ze sklepu towar o wartości około 1100 zł.

26 latka zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, gdzie dzięki pracy policjantów z pionu dochodzeniowo-śledczego został wytypowany i rozpoznany jako sprawca kradzieży nie tylko w sklepie ale też w jednej z kołobrzeskich drogerii. Ustalono, że mężczyzna w okresie od lutego do marca dokonał trzech kradzieży w sklepie na kwotę około 1000 złotych oraz w lutym dokonał dwóch kradzieży w drogerii na kwotę około 500 złotych.

Mężczyzna w związku z czynami jakich się dopuścił usłyszał zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Przyznał się do zarzucanych mu czynów za które grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments