Sprawca kradzieży rozbójniczej z Kołobrzegu zatrzymany. Pomogli funkcjonariusze z OPP Szczecin

Funkcjonariusze OPP Szczecin odnaleźli sprawcę kradzieży rozbójniczej, który w jednej z kołobrzeskich drogerii ukradł perfumy i pobił pracownika ochrony. Dzięki ich zaangażowaniu mężczyzna już usłyszał zarzuty i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

 

W ubiegłym tygodniu w jedynym ze sklepów z kosmetykami doszło do kradzieży perfum. Złodzieja zauważył pracownik ochrony i ujął na gorącym uczynku. Sprawca nie chciał jednak oddać fantów, szarpał się i kopał powodując złamanie żebra u ochroniarza. Pomimo tego pracownikowi udało się ująć sprawce i odzyskać skradzione mienie. Złodziej wykorzystał jednak sytuację i w chwili rozmowy pracownika ochrony z operatorem numeru alarmowego uciekł z miejsca zdarzenia.

Wspierający prace kołobrzeskich funkcjonariuszy Policjanci Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina dostali informację na temat całego zajścia. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że znają sprawcę kradzieży rozbójniczej, ponieważ niejednokrotnie był przez nich legitymowany podczas różnych interwencji. Policjanci opatrolowali rejony w których mógł przebywać mężczyzna i już po kilku chwilach zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Po sprawdzeniu zatrzymano 29-letniego sprawcę i przewieziono do KPP Kołobrzeg. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej, a przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, co oznacza, że karą jaką można wobec niego orzec jest pozbawienie wolności nawet do 15 lat. Zastosowano wobec niego również środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 

 

 

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments