Spotkanie z kapitanem Andrzejem Janeckim

Żegluje po morzach już 40 lat, był w bardzo wielu ciekawych miejscach, ale wciąż twierdzi, że są jeszcze białe plamy na jego żeglarsko – podróżniczej mapie. Ma na swoim koncie 100 tysięcy kilometrów morskiej przygody i pokonanie Przylądka Horn, najtrudniejszego miejsca do żeglugi.

Kapitan Andrzej Janecki, ksywa “kapitan szczęściarz Janecki” wzrusza się najbardziej widząc zachwyt morzem uczestników organizowanych przez siebie wypraw. Na spotkaniu w bibliotece , które odbyło się 20 listopada, zabrał słuchaczy w fotograficzną podróż dookoła świata.

Od Grecji, poprzez Sardynię, Korsykę, najmniej ulubione, z uwagi na niewolnicze korzenie, choć niezwykle piękne Karaiby, poprzez rajski spokój Seszeli, Tajlandię, Horn gdzie spotykają się niesamowicie wzburzone wody trzech oceanów, Spitsbergen, Wyspę Niedźwiedzia i w najtrudniejszy swój rejs, który miał być przyjemnym żeglowaniem po wodach Europy, a okazał się pasmem niekończących się sztormów i turbulencji morskich Szkocji, Francji, Hiszpanii i Portugalii, we wrześniu 2018 roku.

Świat jest piękny, wyjdźmy i otwórzmy się na przygodę- zachęcał zebranych Kapitan szczęściarz Janecki.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments