Spotkanie z Julią Pawlak laureatką ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”

W poniedziałek 23-ego sierpnia 2021 roku starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski spotkał się z tegoroczną maturzystką Julią Pawlak laureatką ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”.

 

Spotkanie było okazją do wręczenia przez starostę kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego listu gratulacyjnego oraz upominku dla Julii Pawlak tegorocznej absolwentki I LO Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Kołobrzegu, która znalazła się w gronie 26 najlepszych (spośród ponad 270 tysięcy) tegorocznych maturzystów w Polsce. Julia jest absolwentką klasy III c, społeczno-prawnej, skończyła szkołę z wyróżnieniem i średnią ponad 5.

Laureatów ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent” wyłania Krakowska Fundacja „Zawsze Warto” wraz z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Warunkiem zgłoszenia do konkursu jest spełnienie przez maturzystę warunków:

  • przystąpienia po raz pierwszy do wszystkich obowiązkowych przedmiotów na poziomie podstawowym,
  • przystąpienia do co najmniej dwóch egzaminów na poziomie rozszerzonym,
  • uzyskanie z każdego egzaminu wyniku co najmniej 90% i z co najmniej jednego egzaminu wyniku 100%.

Julia przystąpiła łącznie do 5 egzaminów (3 obowiązkowe i 2 dodatkowe rozszerzenia), z trzech uzyskała wynik 100%, a z dwóch pozostałych 96%. Laureaci tegorocznej edycji otrzymają nagrody podczas uroczystej gali, która odbędzie się 24 września w Rzeszowie.

W spotkaniu uczestniczyli również rodzice Julii oraz dyrektor szkoły Artur Dzierkowski i wychowawca Jakub Suchy.

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments