Spotkanie sprawozdawcze OSP w Korzystnie [FOTO]

W piątek, 21.02.2020, w Korzystnie odbyło się trzecie z pięciu zaplanowanych w tym miesiącu w całej Gminie zebranie sprawozdawcze z roku 2019 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Korzystno. Społeczność OSP w Korzystnie tworzy 34 członków, w tym dwie panie oraz 3 członków honorowych.

W spotkaniu oprócz strażaków brali udział m.in. wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, sołtys Joanna Potylicka, podinspektor Urzędu Gminy Kołobrzeg ds. zarządzania kryzysowego i spraw obronnych Iwona Pańtak, przedstawiciel PSP w Kołobrzegu kapitan Krzysztof Azierski, prezes powiatowy OSP- Bogusław Grygiel, prezes Związku OSP w Gminie Kołobrzeg Krzysztof Lewandowski i radny Krzysztof Filipowicz.

 

Na początku zebrani uczcili minutą ciszy wszystkich zmarłych w roku 2019 strażaków, m. In. Sławomira Adamowskiego, jednego z założycieli jednostki. Sprawozdanie poprowadził prezes jednostki Paweł Gramek.

 

 

W roku 2019 jednostka Korzystno wyjeżdżała do akcji 37 razy i 8 razy w ramach wyjazdów gospodarczych. Brali też wiele razy udział w zajęciach w szkołach i przedszkolach.  Obecni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie i udzielili absolutorium zarządowi. Na koniec przedstawiono plan na rok 2020. W planach jest zakup nowej pompy NIAGARA.

 

Spotkanie takie odbędą się przeciągu miesiąca w każdej jednostce naszej Gminy. Strażakom gratulujemy i dziękujemy za ich służbę.

 

Fot. Gmina Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments