Spotkanie sprawozdawcze OSP w Karcinie [FOTO]

W sobotę, 29.02.2020, w Karcinie odbyło się ostatnie z pięciu zaplanowanych w lutym w całej Gminie zebranie sprawozdawcze z roku 2019 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Karcino.

 

Społeczność OSP w Karcinie tworzy 26 członków, w tym aż 8 pań. Jest to jedyna jednostka w Gminie, która ma drużynę młodzieżówki. W spotkaniu oprócz strażaków brali udział m.in. wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, , podinspektor Urzędu Gminy Kołobrzeg ds. zarządzania kryzysowego i spraw obronnych Iwona Pańtak, przedstawiciel PSP w Kołobrzegu Karol Milcarek, prezes powiatowy OSP- Bogusław Grygiel, prezes Związku OSP w Gminie Kołobrzeg Krzysztof Lewandowski, komendant gminny OSP – Ryszard Daśko, radny Krzysztof Filipowicz, sołtys Karcina Monika Madejek oraz członek zarządu powiatowego OSP- Jerzy Bartnik.

 

 

Sprawozdanie poprowadził prezes jednostki Zbigniew Kałdus. W roku 2019 jednostka Karcino wyjeżdżała do akcji 18 razy i 4 razy w ramach wyjazdów gospodarczych. 4 razy byli poza granicami powiatu podczas pożaru w Mirowie. Jako jedyna jednostka w Gminie Kołobrzeg OSP Karcino ma łódź ratunkową.  Obecni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie i udzielili absolutorium zarządowi. Na koniec przedstawiono plan na rok 2020. W planach jest rozbudowa remizy. Strażakom gratulujemy i dziękujemy za ich służbę.

 

Fot. Gmina Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments