Sportowy Turniej Miast i Gmin zakończony [FOTO]

Sportowy Turniej Miast i Gmin to jedna z największych imprez masowych w Polsce. Głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, szczególnie tych, którzy na co dzień nie uprawiają sportu, oraz nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu miejscowych klubów sportowych, jednostek organizacyjnych, rad sołeckich oraz wolontariuszy kolejny, jubileuszowy bo XXV STMiG udało się zorganizować także w gminie Ustronie Morskie. W czasie trwania turnieju w dniach 26.05 do 01.06 zorganizowano łącznie 25 imprez, w których udział wzięło 2172 osób.

Jak powstanie klasyfikacja turnieju ?

W klasyfikacji generalnej Turnieju zostaną uwzględnione tylko te miasta i gminy, które:

– dokonają terminowego zgłoszenia do Turnieju zgodnie z procedurą wskazaną w regulaminie,

– prześlą i opublikują na stronie internetowej w wyznaczonych terminach sprawozdanie z przebiegu Turnieju

– złożą sprawozdania.

Rywalizacja ogólnopolska odbywać się będzie w sześciu grupach. Nasza gmina o sukces w klasyfikacji rywalizować będzie w grupie pierwszej tj. do 5 tys. mieszkańców.

Trzy kryteria decydujące o punktach zdobytych przez dane miasto lub gminę:

1. Stosunek łącznej liczby osób startujących w imprezach turniejowych do ogólnej liczby mieszkańców (w %).

2. Iloczyn liczby zorganizowanych imprez turniejowych i liczby dni, w których te imprezy zostały przeprowadzone.

3. Łączna liczba startujących w udokumentowanych formularzem 2019-STMIG-COOPER testach Coopera, przeprowadzonych w ramach Turnieju (w tym kryterium brane są pod uwagę te osoby startujące, które ukończyły 13 rok życia).

W celu uhonorowania laureatów Turnieju, Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich, we współpracy ze startującymi miastami i gminami, zorganizuje w trzech zwycięskich miastach/gminach w każdej z sześciu grup pikniki sportowo-rekreacyjne w ramach promocji hasła „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!”. Pikniki te zostaną zorganizowane w okresie od 1 września do 16 grudnia 2019 roku. Dla miast i gmin za aktywne uczestnictwo w turnieju zostaną ufundowane pamiątkowe puchary i dyplomy.

 

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments