Społecznik pisze do prezesa rządzącej partii. Kiedy województwo środkowopomorskie?

Czesław Ignaszewski, były radny miejski i orędownik powołania województwa środkowopomorskiego, napisał list do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Domaga się składanych przez polityków partii przedwyborczych obietnic zmian na mapie administracyjnej kraju.

W swoim piśmie do prezesa PiS społecznik m.in. pisze: „Województwo to szansa dla nas, naszych dzieci i wnuków, abyśmy na Pomorzu Środkowym mieli szybszy i lepszy rozwój. Decydenci traktują region po macoszemu )…) Osoby, które przed wyborami obiecywały przywrócenie województwa teraz milczą. Z Pana ust i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości od dłuższego czasu słyszymy stwierdzenia, że „zawsze realizujemy obietnice wyborcze”. Więc dlaczego do dziś nie utworzono obiecywanego województwa (…) Mieszkańcy dawnych województw: koszalińskiego i słupskiego w 2003 roku zebrali 140 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o powołaniu województwa środkowopomorskie3go. Wola ludzi nie została uwzględniona. Politycy rządzący ją zbyli (…) Pomorze Środkowe powinno mieć własnego gospodarza rządzącego (wojewoda) i samorządowego (sejmik). Tego bardzo potrzebujemy”.

To głos w dyskusji, który poprzedza wtorkową (26 marca) debatę pt. „Pomorze Środkowe, wczoraj – dziś – jutro”. Wezmą w niej udział przedsiębiorcy, naukowcy,l samorządowcy i obywatele. Początek o godzinie 17 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments