Spływ kajakowy Parsętą i wspólne sprzątanie. Zapisz się!

Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji zaprasza wszystkich miłośników natury na wyjątkowe wydarzenie – spływ kajakowy rzeką Parsętą.

 

 

To nie tylko okazja do aktywnego wypoczynku, ale przede wszystkim wspólna akcja sprzątania i monitorowania stanu tej malowniczej rzeki. Uczestnicy spotkają się o godzinie 9:45 w Porcie Jachtowym, skąd wyruszą busem do Ząbrowa, aby rozpocząć swoją ekologiczną przygodę.

Wydarzenie ma na celu integrację uczestników oraz zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne dotykające królową rzek łososiowych – Parsętę. Adresowane jest do kajakarzy, supiarzy oraz wszystkich, którym nie są obojętne losy tej pięknej rzeki.

Współorganizatorami akcji są: Kołobrzeski Instytut Kultury i Promocji, firma Tanio (specjalizująca się w wynajmie kajaków i rowerów przy Kuźni), Parsęta River Trophy, Kołobrzeska Grupa Regatowa, Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl oraz Planet Baltic Sup Race TM.

Sprzątanie rzeki odbędzie się na odcinku od Ząbrowa do Kołobrzegu, a przewidywany czas spływu to około 3-4 godziny. Dla osób preferujących krótszą trasę, przygotowano alternatywną opcję z Portu Jachtowego na Kanał Drzewny.

Uczestnicy otrzymają indywidualne worki na śmieci, które będą napełniać płynąc w dół rzeki. Firma Tanio zapewnia kajaki, worki na śmieci oraz rękawice. Osoby posiadające własne pompowane kajaki i SUP-y proszone są o wcześniejszy kontakt w celu zapewnienia transportu. Dla tych, którzy dysponują woderami, również przewidziano możliwość ich zabrania.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: piotr.rybczynski@kikip.kolobrzeg.eu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 512 583 918. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zakończenie spływu planowane jest na godzinę 14:00. W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, wydarzenie zostanie przełożone.

 

 

 

Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments