Specjalistyczny sprzęt już jest. Wyniki na obecność koronowirusa w 4 godziny [FOTO]

W poniedziałek wieczorem do Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie dotarł specjalistyczny sprzęt laboratoryjny, dzięki któremu będziemy mogli badać na miejscu próbki od osób z podejrzeniem koronawirusa.

 

– We wtorek zaplanowany jest montaż i konfiguracja, a dzień później szkolenie personelu laboratoryjnego. Jeżeli wszystko przebiegnie bez problemów, pierwsze badania rozpoczniemy już w czwartek. Dodam, że takie badanie od momentu pobrania próbki będzie trwało zaledwie cztery godziny i jednocześnie przebadać będziemy mogli aż 12 próbek – tłumaczy Mateusz Iżakowski, p.o. Rzecznika Prasowego, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie

Jest to maszyna do badania próbek pod kátem obecności koronawirusa. Cały proces badania od momentu pobrania próbki (wymazu z gardła), aż do otrzymania wyniku będzie trwał ok. 4 godzin.

– W tej chwili trwa montaż i konfigurowanie sprzętu, a następnie rozpoczną się szkolenia laborantów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze badania rozpoczniemy już w czwartek – dodaje Iżakowski.

 

 

Apel Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce

 

 

Fot. Szpital

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments