Skutki nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku [STATYSTYKI]

Dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej zastępca prezydent ds. gospodarczych Ewa Pełechata wraz z naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Aleksandrą Kozieł – Klein oraz głównym specjalistą ds. gospodarki odpadami Karoliną Romanowską przedstawiły skutki nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku.

Stawki za odbiór i wywóz odpadów od mieszkańców naszego miasta nie zmieniały się od roku 2013 (poza obniżką w roku 2018 stawi za śmieci niesegregowane). Podniesienie przez ustawodawcę stawek za korzystanie ze środowiska spowodował, że koszty zagospodarowania odpadów znacząco wzrosły. Wpływ na wzrost stawek ma także fakt, że systematycznie zwiększa się ilość śmieci „produkowanych przez jednego mieszkańca” oraz wzrost innych kosztów – jak na przykład paliwa czy minimalna płaca.

 

Ważną informacją jest też fakt, że od roku 2021 wszystkie odpady będą musiały być segregowane. W innym przypadku Miastu grożą wysokie, wielomilionowe kary za brak poziomu recyklingu.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments