Seryjny włamywacz trafił do aresztu

8 zarzutów, kradzieże oraz włamania, na skutek których powstały straty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych usłyszał 27-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Funkcjonariusze zatrzymali go w ubiegłym tygodniu.

 

Funkcjonariusze kołobrzeskiej komendy zostali powiadomieni włamaniu do hurtowni i kradzieży samochodu dostawczego. Przestępca dostał się do wnętrza magazynów, skąd dokonał kradzieży saszetki z pieniędzmi oraz kluczyków do ciężarówki. Mężczyznę jadącego ciężarówką zauważyli policjanci i podjęli pościg, w trakcie którego włamywacz uszkodził radiowóz.

Kołobrzescy kryminalni na podstawie analizy sposobu działania sprawcy nie mieli wątpliwości co do tego, kto dokonał tego włamania. Jako sprawcę wytypowali 27-letniego Kołobrzeżanina. Do zatrzymania sprawcy doszło kilka dni po kradzieży ciężarówki.

Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów za kradzieże i włamania do samochodów i pomieszczeń biurowych wartość strat, jaką wycenili pokrzywdzeni działalnością włamywacza to kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 zwiększona o kolejnych 5 lat, ponieważ sprawca działał w warunkach recydywy.

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments