Segregacja na piątkę z plusem w Przedszkolu Miejskim nr 3 [FILM]

W marcu 2021 roku Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie zorganizowało konkurs proekologiczny “Segregacja na piątkę z plusem”. Patronami honorowymi konkursu byli Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Prezydent Miasta Koszalina.

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 22 kwietnia 2021 w Dniu Ziemi.

Celem przedsięwzięcia było promowanie zachowań proekologicznych, zachęcanie do aktywnego włączania się w ochronę środowiska, odpowiedzialności za naszą planetę, realizacja aktywnych form edukacji proekologicznej w swoim otoczeniu, współpracując ze środowiskiem lokalnym.

W konkursie brało udział 21 placówek, w tym przedszkola, szkoły- podstawowe, licea, ośrodki szkolno – wychowawcze.

Przedszkole Miejskie nr 3 im. M. Montessori w Kołobrzegu również wzięło udział w tym konkursie, wysyłając tym samym cztery filmy.

Wszystkie grupy otrzymały wyróżnienie za udział w konkursie.

Doceniono walory edukacyjne, oryginalność oraz zastosowanie technologii informacyjnych. Tym samym nauczyciele mogli wziąć udział w warsztatach pt. “Biodiesel – jak otrzymać paliwo z oleju jadalnego”.

Jest to element świadomych działań proekologicznych, które powinny być wpajane u dzieci już od najmłodszych lat, a które Przedszkole Miejskie nr 3 systematycznie wspiera i promuje.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments