Samoobsługowy nielegalny punkt hazardowy w Dźwirzynie zlikwidowany przez KAS [FOTO]

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS wspólnie z policjantami z Kołobrzegu zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Dźwirzynie.

 

W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 samoobsługowe automaty wykorzystywane do nielegalnych gier.

Za naruszenie przepisów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

27 listopada 2020 r. funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem działania dotyczyły lokalu w Dźwirzynie. Działalność lokalu przypominała nielegalne punkty hazardowe z lat 2009-2010, kiedy to automaty same wypłacały wygrane. Lokal z zewnątrz nie wskazywał, że jest w nim prowadzona jakakolwiek działalność gospodarcza. Wejście możliwe było tylko dla „wtajemniczonych” osób.

Mundurowi przeszukali lokal, w którym uprawiono nielegalną działalność. Zatrzymali 2 automaty gier hazardowych. Automaty zostały dodatkowo oznaczone nieprawdziwymi informacjami, że działają zgodnie z przepisami prawa i licencją na urządzanie gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

W czynnościach uczestniczyło 3 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie i 2 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments