Sadzenie 200 Laurowiśni w Kołobrzegu

Grupa “Tygryski” z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kołobrzegu, wraz z dwiema klasami III ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu oraz zaangażowanymi mieszkańcami Dzielnicy Lęborskie – Kołobrzeg, przeprowadzili niezwykłą akcję sadzenia aż 200 sadzonek laurowiśni.

 

 

To było nie tylko ekologiczne przedsięwzięcie, ale także wyraz wielkiej energii i zaangażowania społeczności.

Wszystko zaczęło się przy ul. Grochowskiej, gdzie obszar między blokami stał się celem tej inspirującej inicjatywy. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas III ze szkoły podstawowej, wspólnie z dorosłymi mieszkańcami, zebrały się wokół sadzonek laurowiśni. Ich entuzjazm i determinacja sprawiły, że prace posuwają się szybko i sprawnie.

 

Posadzenie 200 sadzonek laurowiśni to znaczący krok w kierunku poprawy otoczenia miejskiego i tworzenia przyjaźniejszej przestrzeni dla mieszkańców. Laurowiśnie nie tylko przyczynią się do ozdobienia terenu, ale także będą miały pozytywny wpływ na jakość powietrza oraz środowiska naturalnego.

 

Ta akcja to doskonały przykład wspólnego wysiłku społeczności lokalnej, która połączyła siły, aby uczynić  miasto jeszcze piękniejszym i bardziej zielonym miejscem. Jest to również nauka dla dzieci o znaczeniu troski o środowisko i wspólnej pracy nad poprawą jakości życia w swoim otoczeniu.

 

 

 

 

 

Foto: Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg

 

Redaktor Marek Łagocki

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments