Są jeszcze miejsca w miejskich przedszkolach

Zakończył się drugi etap rekrutacji do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. W kołobrzeskich placówkach edukacja przedszkolna prowadzona jest dla 1018 dzieci. W tym roku nabór dotyczył 352 wolnych miejsc (pozostałe to dzieci, które kontynuują edukację przedszkolną) z czego 240 to miejsca dla 3-latków.

W pierwszym naborze przyjęto 283 dzieci. 67 dzieci nie zostało przyjętych, głównie z uwagi na fakt, że wybrane przez rodziców placówki cieszyły się dużym zainteresowaniem – liczba chętnych przerastała liczbę oferowanych miejsc. Prezydent Miasta Anna Mieczkowska ogłosiła drugi nabór – uzupełniający. Na 75 wolnych miejsc zgłosiło się 67 dzieci. Zaakceptowanych zostało 57 wniosków. Powodem braku akceptacji dla 10 wniosków było nie dostarczenie dokumentów do placówki (zgłoszenia są robione elektronicznie) lub rezygnacja rodziców po zgłoszeniu.

17 maja nastąpi publikacja list dzieci zakwalifikowanych w drugim naborze. W tym dniu niezbędne jest również potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w danej placówce (w godzinach 9.00 – 15.00).

20 maja zostaną opublikowane ostateczne listy po drugim naborze. Już dziś wiadomo, że wolne miejsca pozostały w przedszkolach: nr 2 (dla 4-latków), nr 7 (dla 5 i 6 latków) oraz oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej nr 8. Zainteresowani rodzice szczegółowe informacje znajdą na stronie kolobrzeg.przedszkola.vnabor.pl po 20 maja 2019 r.

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments