Ruszyła adaptacja zawodowa policjantów

Od początku miesiąca na ulicach naszego miasta pojawiły się dodatkowe patrole piesze. Szeregi policjantów z kołobrzeskiej jednostki już po raz kolejny zasilili mundurowi odbywający etap adaptacji zawodowej. 

Z początkiem tygodnia do kołobrzeskiej komendy skierowanych zostało kolejnych 6 policjantów, którzy pełnią służbę w ramach adaptacji zawodowej oraz dwóch opiekunów z Oddziałów Prewencji Policji w Szczecinie. Młodzi stażem funkcjonariusze dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w Policji. Ukończyli kurs podstawowy zwieńczony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.

Przez najbliższe tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Służby przez nich pełnione odbywać się będą w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych.

Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach newralgicznych, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

Pełnienie przez wspomnianych policjantów służb możliwe jest dzięki środkom przekazanym przez samorządy.

 

Fot. KMP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments