Rozbić Miasto Szkła

W ramach 27 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmować będziemy w hali Milenium niepokonane od 4 spotkań Miasto Szkła Krosno. Drużyna z Krosna zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli. W Szklanym Teamie występuje były zawodnik Kotwicy Maciej Żmudzki, który w sezonie 2017/18 właśnie w barwach Czarodziejów z Wydm zadebiutował na parkietach 1 ligi, natomiast poprzedni sezon w Krośnie rozegrał Marcin Dymała będąc liderem tej drużyny.

 

Liderem drużyny z Krosna jest Alan Czujkowski ze średnią blisko 16 punktów oraz ponad 5 zbiórek na mecz. Wspomagany jest przez rozgrywającego Piotra Wielocha (średnio 13 punktów oraz blisko 4 asysty na mecz), Mariusza Konopatzkiego (średnio ponad 11 punktów, 6 zbiórek i ponad 5 asyst na mecz). Nie możemy również zapominać o weteranie Krosna Dariuszu Oczkowiczu oraz Bartoszu Ciechocińskim, Mateuszu Szczypińskim i Macieju Żmudzkim.

Patrząc na statystyki Miasto Szkła zdobywa średnio 82 punkty na mecz, tracąc ponad 80 punktów. Mocną stroną krośnian jest skuteczność z gry. Ze skutecznością 46,3% zajmują 6 miejsce w lidze pod tym względem. Miasto Szkła jest na drugim miejscu pod względem średniej przechwytów na mecz (średnio 8,7 przechwytu na mecz). Gorzej radzą sobie z faulami. Szklany Team zajmuje pierwsze miejsce pod względem średniej fauli na mecz (blisko 24 na mecz). To pokazuje, że Krosno jest jedną z najagresywniej grających drużyn w naszej lidze. Mecz ten odbędzie się 13 marca o godzinie 17:00 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments