Regionalne Centrum Kryzysowe

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski przypomina, że w związku z wdrażaniem projektu pn. “Regionalne Pogotowie Kryzysowe” w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu, utworzony został Punkt Regionalnego Centrum Kryzysowego.

 

 

Punkt współfinansowany jest ze środków EFS w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, którego liderem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, w zakresie realizowanego zadania powiatu – poradnictwa specjalistycznego.

Zadaniami Punktu są:

  • działania profilaktyczne, mające na celu ograniczyć skutki zdarzeń kryzysowych,
  • praca interwencyjna na wezwanie w miejscu zdarzenia oraz wizyty w środowisku osoby/rodziny wymagającej wsparcia,
  • prowadzenie klubów samopomocy,
  • działania informacyjne o możliwościach skorzystania z wyspecjalizowanych placówek mogących udzielić właściwej pomocy,
  • działania profilaktyczne poprzez rozwijanie w społeczeństwie wiedzy i umiejętności potrzebnych do radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi,

Punkt oferuje pomoc psychologiczną, psychoterapeutyczną i pedagogiczną. W zależności od potrzeb beneficjenci mogą skorzystać również z pomocy innych specjalistów.

Pomoc udzielana jest stacjonarnie w siedzibie PCPR Kołobrzeg przy ul. Grottgera 11 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 20.00, a także w terenie, dzięki powołaniu zespołów mobilnych. Kontakt telefoniczny poprzez sekretariat PCPR Kołobrzeg – 94 35 480 66.

 

 

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments