Recydywista zatrzymany- okradał ogródki piwne w Kołobrzegu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże z włamaniem do ogródków piwnych znajdujących się w centrum Kołobrzegu. Sprawca okazał się recydywistą, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.

W sierpniu br. do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wpłynęły zgłoszenia dotyczące włamania do kilku ogródków piwnych w rejonie ratusza . Sprawca po kolei włamywał się do lokali skąd zabrał m.in. warzywa , owoce i alkohol.

Policjanci zajmujący się sprawa ustalili, że sposób działania, a także zabezpieczone ślady w miejscach zdarzenia dotyczą tego samego sprawcy. Kolejne analizy zebranych danych doprowadziły do wytypowania mężczyzny przez policjantów i zatrzymania go .

Sprawca to 31-letni mieszkaniec Trzebiatowa. Przyznał się do włamania i usłyszał trzy zarzuty, kradzież z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz kradzieży za co grozi do pięciu lat pozbawiania wolności. Obydwa zarzuty przedstawiono podejrzanemu w warunkach recydywy, co powoduje zaostrzenie konsekwencji o połowę od górnej ustawowego zagrożenia.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments