PSL Koalicja Polska liczy na seniorów. Emerytury bez podatku i inne obietnice [FILMY]

KołobrzegInfo TV: – Rozpoczynamy formalną część kampanii do sejmu – mówił w czwartek (29 sierpnia) Jarosław Rzepa, lider listy ludowców w szczecińskim okręgu wyborczym nr 41. Poinformował, że 9,5 tysiąca podpisów w koszalińskim okręgu nr 40 zebrał i został zarejestrowany komitet PSL Koalicja Polska.

 

Poseł Radosław Lubczyk ze Szczecinka otwiera zestaw kandydatów ze wschodniej części Zachodniopomorskiego do sejmu. Za sprawę priorytetową dla regionu uważa budowę drogi ekspresowej S11, bo zbyt często na obecnej trasie krajowej z Koszalina do Szczecinka dochodzi do wypadków, często ze skutkiem śmiertelnym. Proponuje też alternatywny wobec rządowego projekt „Szkoła w gabinecie”, bo zamiast uruchamiania punktu stomatologicznego w placówkach oświatowych należy leczenie dzieci z zagrożenia próchnicą czynić – poprzez zawierane umowy ze stomatologami – poza szkołą.

Sztandarową pozycją w zabiegach o pozyskanie głosów wyborców jest hasło: „Emerytura bez podatku”.

– Mówimy o tym od trzech lat i zapewniam, że z nikim nie wejdziemy w koalicję, jeśli nie spełni naszego postulatu – oświadczył Jarosław Rzepa.

Kandydaci koalicji nie chcieli wypowiadać się o swych rywalach w kampanii wyborczej. Również o szansach na miejsca sejmowe niewiele mówili.

 

 

– Mandatów będzie tyle, na ile nam wyborcy pozwolą – powiedział Radosław Lubczyk, który zadeklarował się jako „chadecki liberał”, gdy wcześniej tłumaczył swoją obecność w tym komitecie wyborczym.

Tego samego dnia Jarosław Rzepa w roli wicemarszałka województwa odwiedził gminę Świeszyno, gdzie otwarty został nowy żłobek pn. „Tęczowa Kraina” w Konikowie. Powstały 32 nowe miejsca opieki przy wsparciu funduszy unijnych.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments